PRESS KIT

BIOGRAM

Gdzie: Warszawa

Rodzaj: Pop, Swing,  Jazz

Lata aktywności: 2007 - obecnie

Wydawca: SOLITON

Oficjalna strona: sashastrunin.com

Charyzmatyczna wokalistka o wielkim talencie i prawdziwie słowiańskiej duszy, która pomimo młodego wieku dysponuje ogromnym międzynarodowym doświadczeniem koncertowym ponieważ gości na scenach polskich i europejskich gości od 2005 zaczynając od występów na targach muzycznych w Cannes. W tym samym roku jej album wydany nakładem Universal Music Polska uzyskał status złotej płyty. W roku 2007 odbyła tournée po Europie (Hiszpania, Irlandia, Rosja, Ukraina, Cypr, Łotwa, Litwa) a w 2009 Sony Music wydało jej pierwszy album solistyczny.

Pomimo sukcesów odnoszonych w komercyjnych projektach zmieniła emploi i w 2016 nagrała album jazzowy „Woman In Black” wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia zaś koncert promujący płytę odbył się przy pełnej sali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie honorującej artystkę stojącymi owacjami i zaowocował wspaniałymi recenzjami w m.in.: Audio, JazzPress i Jazz Forum.

Program ten był prezentowany wielokrotnie na licznych koncertach m.in.: W latach 2017-2019 program ten był prezentowany na licznych koncertach m.in.: Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach, Manu Summer Jazz Sundays, festiwal Międzynarodowe Forum Pianistyczne Miastu Sanok, festiwal Królewskie Arkady Sztuki, Międzynarodowy Festiwal Warszawa Singera, festiwal Muzyka u Źródeł w Bydgoszczy, „100 lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Stanami Zjednoczonymi i Polską” (koncert na specjalne zamówienie Premiera RP i ambasady Stanów Zjednoczonych) oraz specjalny koncert na 8 edycji Global Mentoring Walk zorganizowany przez Vital Voices Chapter Poland 2019 wspierany przez ambasady Stanów Zjednoczonych i Izraela.

W czerwcu 2019 artystka wydała  nakładem wydawnictwa Soliton album, skomponowany specjalnie dla niej przez Garego Guthmana, poświęcony poezji Mirona Białoszewskiego  zatytułowany „Autoportrety” zaś koncerty premierowe odbyły się w Muzeum Warszawskiej Pragi, które obok MKiDN, IMIT i RDC było patronem projektu oraz na XXV Międzynarodowym Festiwalu "Jazz na Starówce".

więcej...

MUZYKA

AUTOPORTRETY demo 6'38'' - SASHA STRUNIN
00:00 / 00:00

RECENZJE

Sasha Strunin śpiewa głębokie, skomplikowane teksty z elegancją, polotem i niesamowitą pasją. Jej głębia ekspresji i moc frazowania są naprawdę poruszające i tak zapierające dech w piersiach, że nie można się oderwać. Pomimo swojego stosunkowo krótkiego pobytu na arenie polskiej sceny jazzowej, Sasha jest dziś z pewnością jednym z jej największych skarbów.”

                                                                               - Adam Baruch

„Sasha Strunin - obdarzona świetnym głosem i urodą, wsparta wyśmienitymi muzykami, posiadająca w repertuarze znakomite kompozycje jest na najlepszej drodze do wielkich jazzowych scen”

                                                                  - Jerzy Szczerbakow

ZDJECIA

,

RIDERY

REPREZENTACJA

Maggie Guthman​

T : +48 604 230 999

E :office@blastproductions.eu

www.blastproductions.eu

© 2019 by Blast Productions